Millal toimub: 3 Jul - 26 Aug 2015

Suvekontserdid Kõue mõisas

Kaheksa Jalga
Kaheksa Jalga
Harjumaa
(3) (3)
image cover

R, 03. JUULI 2015 20:00

OTT LEPLAND & LIVE BAND / AJAGA VÕIDU

Võimsa häälega Ott Lepland annab koos oma suurepärase live-bandiga mõnusalt suvise kontserdi “Ajaga võidu”, et tuua publikuni kõik oma parimad hitid ja armastatuimad palad.

“Kuula”, “Süte peal sulanud jää”, “Imede öö” ja “Ajaga võidu” on vaid osake tervelt kolm stuudioalbumit ilmutanud Eesti ühe nõutuima meesartisti loomingust. Kõige säravama osa Oti lauludest toob juulikuise muusikalainena tema ansambli mahe unplugged kontsert.

Piletihind eelmüügist: bit.ly/1Plzbxa

17 €, 15 € (pensionärid)
Lapsed 8-14 a (k.a) – 10€
Lapsed kuni 7 a (k.a) – tasuta

L, 04. JUULI 2015 19:00

DAVE BENTON, KARL MADIS, MARGUS KAPPEL / PÄRLIPÜÜDJAD

Dave Benton – laul, percussion
Karl Madis – laul, saksofon, suupill
Margus Kappel – laul, kitarr, klaver

See oli 2001. aastal, kui kogu Euroopa laulis kaasa hitti “Everybody” ja Dave Benton koos Tanel Padariga Eestile ainsa Eurovisiooni võidu tõi. Sellel suvel on Dave Benton esmakordselt ühendanud oma jõu eesti muusika raskekahurväega – Karl Madise ja Margus Kappeliga.

Dave Benton on eestimaalastele tuntud oma maheda lauluhääle poolest, aga kas teadsite, et Dave tunneb end suurepäraselt ka perkussioonidel? Karl Madis mängib lisaks laulmisele ka saksofoni ja valdab meisterlikult suupilli. Margus Kappel on aga tuntud klaverivirtuoos, kuid sõrmitseb ka kitarri, ning kes veel pole kuulnud Marguse lauluhäält, siis selleks on nüüd võimalus. Need kolm meest toovad lavale mitmekülgse muusikalise kõlabuketi oma häälte ja erinevate instrumentidega. Esitatakse armastatud palasid nii Dave’i kui Karl Madise repertuaarist, samuti saab publik nautida parimaid eesti levimuusikapärle triovõtmes.

Piletihind eelmüügist: bit.ly/1buZrrp

17 €, 15 € (pensionärid)
Lapsed 8-14 a (k.a) – 10€
Lapsed kuni 7 a (k.a) – tasuta

K, 08. JUULI 2015 20:00

INDREK JA PAUL KRISTJAN KALDA / KAUGEL, KAUGEL KUS ON MINU KODU

Südasuvised pillilood ja laulud

Indrek Kalda – laul, viiul, klaver
Paul Kristjan Kalda – kitarrid

Isa ja poeg ehk Indrek ja Paul Kristjan Kalda on koos musitseerinud juba mõnda aega. Indrek Kalda ebamaiselt osav viiuli- ning klaverimäng pole üllatuseks kellelegi, kuid muusikageeniuse ande on pärinud ka tema poeg Paul Kristjan, kelle südamlik ning kaunilt kõlav kitarrimäng jääb kõrvu kõlama veel päevadeks.

Üheskoos maalivad nad laval muusikalise pildi, mis toob südamesse rahu. Nende esitatavatel paladel on sügavam hingeline taust, mida kuulates satub kuulaja justkui teise maailma. Seal teises maailmas ei ole igapäevamuresid ning rutiini, vaid harmoonia ja õnnetunne, kus ei pääse Sinuni ükski negatiivne emotsioon. Isa ja poja harmooniline kitarride, viiuli ja klaveri kooskõla sulatab ka kõige külmema südame, näidates, et veri on laval igal ajahetkel paksem kui vesi.

Piletihind eelmüügist: bit.ly/1OXkq8E

17 €, 15 € (pensionärid)
Lapsed 8-14 a (k.a) – 10€
Lapsed kuni 7 a (k.a) – tasuta

N, 09. JUULI 2015 20:00

HENDRIK SAL-SALLER & SMILERS / SMILERS’I UNPLUGGED SUVETUUR

Hendrik Sal-Saller – laul, kitarr
Urmas Jaarman – basskitarr, taustalaul
Erko Laurimaa – soolokitarr
Raido Kurri – trummid
Mikko Saira – klahvpillid

Eesti muusika elav legend Smilers annab igal aastal tuhandetele fännidele sadu kontserte ja nii juba üle kahekümne aasta! Smilersi fenomeniks on kindlasti Hendriku mõnusalt laisk ja käre hääl ning muidugi suurepäraste meloodiate ja tekstidega laulud.

Aasta Esitaja 2015 ehk järjekordse Kuldse Plaadi pälvinud Hendrik Sal-Saller on eestlaste hulgas nii populaarne, et tema lugusid mängitakse raadiotes keskmiselt 50 korda päevas! Sinnani küündivad vaid vähesed. Ka kontsertidel saab kuulda parimaid hitte nagu “Käime katuseid mööda”, “Tantsin sinuga taevas”, “Asi on maitses” ja “Mojito”.

Piletihind eelmüügist: bit.ly/1zwT9Tx

17 €, 15 € (pensionärid)
Lapsed 8-14 a (k.a) – 10€
Lapsed kuni 7 a (k.a) – tasuta

R, 10. JUULI 2015 20:00

MARIA LISTRA, SANDRA NURMSALU / PÄIKESE POOLE

Särav naisduett

Maria Listra – laul
Sandra Nurmsalu – laul
Oliver Rõõmus – löökpillid
Silvia Ilves – tšello
Pille Piir – klahvpill

Suvi on täis üllatusi! Esmakordselt suunduvad ühisele kontserttuurile “Päikese poole” kaks armastatud eesti naislauljatari – Maria Listra ja Sandra Nurmsalu.

Helisevad hõbehääled on leidnud viisi, kuidas luua põnev helidemaailm, milles sulavad kokku armastatud poplaulud ja klassikalise muusika elemendid. Suvisel kontserdil kõlab eesti muusika paremik, nt “Laula mu laulu helisev hääl”, “Vaiki kui võid”, “Sa haara kinni mu käest”, “Rändajad” jpt.

Sandra ansambliga luuakse neile uued värsked seaded. Sillerdav klaverimäng, kirglik tšello ja mitmekülgsed löökpillid toetavad lauljaid ning kavasse põimitakse nii üllatavaid duette, säravaid ballaade kui ka energilisemaid lugusid eesti muusika paremikust. Maria ja Sandra esitavad koos ansambliga kaunist popmuusikat kammerlikus võtmes, et pakkuda publikule eriline suvine kontsertelamus.

Piletihind eelmüügist: bit.ly/1DQzw48

17 €, 15 € (pensionärid)
Lapsed 8-14 a (k.a) – 10€
Lapsed kuni 7 a (k.a) – tasuta

P, 12. JUULi 2015 19:00

MARJU LÄNIK / NAERDES JA NAERATADES

Suvekuninganna parimate lauludega

Sellel suvel annab Marju Länik koos Eesti parimate muusikutega viis kordumatut akustilises võtmes kontserti “Naerdes ja naeratades”, et üheskoos Marju laulude paremikku nautida ja kuulajad hea tujuga “päikesemaale” kanda.

Marju Länik on “naerdes ja naeratades” laulnud suurtel lavadel juba 20, ei ikka 2 x 20 aastat! Tal on edukalt läbi käidud pikk lavatee, nii et tema puhul on staar täiesti kohane epiteet. Särav laulja võlub oma publikut erilise hääle ja karismaga, mis täidab kogu lava. Tema hääles on jõudu ja pehmust, talle ei ole võõras ükski muusikastiil. Tema repertuaaris on laule, mida teab iga eestlane.

Koos muusikutega luuakse laval suviselt soe ja värske kõla Suvekuninganna tuntuimatele hittidele läbi aegade, nt “Karikakar”, “Päikesemaa”, “Ma olen ju naine”, “Terassüdamega mees“, “Ikka jälle”, uuematest lugudest raadioedetabelite tippu tõusnud “Veel, veel, veel elada ma tahan”, “On 1 meil hing”, “Lööb särama päev”, “Ma lähen jälle tulle” jpt.

Kogu pika ja muljetavaldava karjääri jooksul on Marju Länik pakkunud oma publikule kauneid muusikalisi elamusi. Kindlasti kuuluvad eredaimate hetkede hulka ka ülesastumised menusaadetes “Laula mu laulu” ja “Su nägu kõlab tuttavalt”, kus terve eelmise aasta võis Marjut teleekraanidel laulmas kuulda ja näha. Neist viimases riputati Marju kaela lint “Lady Rock“. Hiljuti lisandus laulja auhinnariiulisse ka Kuldne Plaat – Panus Eesti Poppmuusikasse 2014.

Piletihind eelmüügist: bit.ly/1FQyz07

17 €, 15 € (pensionärid)
Lapsed 8-14 a (k.a) – 10€
Lapsed kuni 7 a (k.a) – tasuta

K, 15. JUULI 2015 20:00

HEDVIG HANSON TRIO / ILUS ELU

Hedvig Hansoni trio uus kava “Ilus elu” on kantud maailmamuusika rütmidest – tangost, flamencost, sambast, bossanoovast. Koos tehakse kummardus Elule, mille tänuavaldusena kõlab omaloominguline emakeelne muusika.

Hedvig Hanson – laul,
Andre Maaker – kitarr,
Marti Tärn – löökpilllid, bass

Piletihind eelmüügist: bit.ly/1GMA2SR

Kuni 30.06.15
13 €, 11 € (õpilased, tudengid, pensionärid ja erivajadustega külalised)
Alates 01.07.15
15 €, 13 € (õpilased, tudengid, pensionärid ja erivajadustega külastajad)
Erivajadustega külalise saatjale ja kuni 7 a lapsele (k.a) sissepääs tasuta.

R, 17. JUULI 2015 20:00

KARL-ERIK TAUKAR, ERIC KAMMISTE / SEITSME TUULE POOLE

Aasta Meesartist ja Aasta Popalbum 2015 – just nende auhindadega pärjati Eesti Muusikaauhindade Galal noor ja andekas täht Karl-Erik Taukar.

Tuntuse on Taukar saavutanud nt lugudega “Vastupandamatu” ja “Kell kuus”, mis publiku poolt soojalt vastu võetud. “Seitsme tuule poole” mängib siiani paljude eestlaste autoraadiotes, et kanda publik värske suvetuule laines Karl-Eriku kontsertidele.

Superstaarisaatest alguse saanud muusiku tähelend on kandnud ta raadioedetabelite tippu ja sel aastal on just Karl-Erik ise see, kes samas telesaates noori oma unistusi püüdma innustab. Taukari vastupandamatud hitid ja intelligentne lavašarm naelutab lava ette suure hulga kuulajaid, et veeta soe suveõhtu mõnusa muusika seltsis. Koos andeka kitarristi Eric Kammistega antakse vahetu akustiline kontsert, et tuua suvesse hea meeleolu, mida üheskoos sõpradega jagada.

Piletihind eelmüügist: bit.ly/1dKDQNq

17 €, 15 € (pensionärid)
Lapsed 8-14 a (k.a) – 10€
Lapsed kuni 7 a (k.a) – tasuta

K, 22. JUULI 2015 20:00

TANEL PADAR & THE SUN / VEIDI VALJEM KUI VAIKUS

Akustiline rock-kontsert

Eesti rockmuusika lipulaev Tanel Padar & The Sun on läbi seilanud kõik Eesti suurimad festivalid ja lavad, pannes tuhandeid eestimaalasi andunult oma muusikat nautima. Ansambel on korjanud arvukalt säravaid muusikaauhindu, mis igati auga välja teenitud.

The Sun surfab jätkuvalt laineharja tipus ja kontserdiga “Veidi valjem kui vaikus” tulevad teiste seas esitamisele ka lood “Kuu on päike”, “Nii siis jääbki” ja “Võta aega”, mis on paljude armastatud hittide seas kindlal kohal Eesti muusika kullafondis. Lisaks bändi raudvarale saab kindlasti kõlama ka nende uuem kraam eesotsas värskeima looga “Võit nagu valatud”.

Tanel Padar & The Sun loob alati oma publikuga mõnusa sünergia ja meelitab kohale nii tulihingelised rockifännid kui ka need, kes mahedas suvetuules naudiksid hea meelega muusikat, mis on ainult veidi valjem kui vaikus. Kontsert “Veidi valjem kui vaikus” toob teie ette The Sun’i parimad lood akustilises võtmes, mida vürtsitatakse kergelt mõnusa huumoriga.

Piletihind eelmüügist: bit.ly/1GX6THb

17 €, 15 € (pensionärid)
Lapsed 8-14 a (k.a) – 10€
Lapsed kuni 7 a (k.a) – tasuta

K, 23. JUULI 2015 18:00

EESTI MÕISAD 2015
Heategevuslik kontserdisari

17 aastat mõisamuusikat ja metseenlust 800-aastasel Maarjamaal!

Toetame koos Rogosi mõisakooli pillifondi!

Agentuuri Corelli Music kroonijuveel, kontserdisari “Eesti mõisad” on unikaalne kultuurinähtus, milles romantiline mõisaelamus, ajalugu ja arhitektuuripärlid on ühendatud mõisate kuldajastu kauni muusika ja metseenlusega. Barokkansambel Corelli Consort mängib säravat barokkmuusikat ajastu pillidel, nagu see muusika võis kõlada ka ammustel aegadel mõisate ballisaalides. Esmakordselt sarja ajaloos on kavas kaasaja Eesti helilooja uudisteos – Rein Rannapi Klavessiinikontsert! Mõisate ajalugu ja arhitektuuri tutvustab igas mõisas oma tuntud muhedal moel kunstiajaloolane Jüri Kuuskemaa, metseenlus toetab Rogosi mõisakooli laste pillifondi.

Esinejad:

Barokkansambel CORELLI CONSORT ajastu pillidel
IMBI TARUM klavessiin
Haarav ajalooline taust JÜRI KUUSKEMAA

Kava:

Pärlid barokiaja muusikast – Corelli, Telemann jt.
Rein Rannap Klavessiinikontsert – esiettekanne!

Seitsmeteistkümnendat aastat toimuv igasuvine menusündmus “Eesti mõisad” on alates 1999. aasta suvest tutvustanud 67 mõisa üle Eesti. Muusikale annab lisaväärtuse võimalus kuuluda metseenide vanasse auväärsesse seltskonda, sari on igal aastal toetanud üht väikest mõisakooli, -hooldekodu või -lastekodu, Maarja Küla ja TÜ Kliinikumi Lastefondi. Selle suve publiku ja metseenide sihtannetused lähevad Rogosi mõisakoolile, et toetada algklasside lastele pillide ostmise fondi. Kooli muusikaõpetaja sõnul oleks neil vaja plaatpille ja kitarre, millega lapsed saaksid mängides arendada nii koosmängurõõmu kui ka hingeharidust. Igal kontserdil on avatud annetuskastid ja toimuvad heategevusmüügid. Lõppkontsert Rogosi mõisas on piletiteta, sissepääs vaba annetusega. Pakume võimalust liituda ka Corelli Metseenide Klubiga.

Piletid eelmüügist: bit.ly/1AQV7iA

20 € (täispilet)
15 € (õpilane / tudeng / pensionär/ inva / inva saatja)
Lastele kuni 6 a (k.a) sissepääs tasuta (istudes saatja süles)

Lisainfo:

Kestus 2 h 30 min, vaheajaga.
Tegemist on siseruumides toimuva üritusega.

T, 28. JUULI 2015 20:00

RIHO SIBUL / KEELES JA MEELES

Eesti üks hinnatuimaid muusikuid Riho Sibul annab sellel suvel intiimse kontserdi “Keeles ja meeles”, kus kuulaja kantakse võluva kitarrimängu saatel justkui teise maailma. Riho vahetu kontsert mõjub lausa hüpnotiseerivalt. Meisterlikkus, millega Riho Sibul kitarri valdab, puudutab palsamina publiku hingesid ning laulutekstides peituvad tunded ja mõtted kajavad kuulajais veel kaua.

Aastakümneid legendaarsetes koosseisudes ja projektides kaasa löönud viljakas muusik on pärjatud mitmete auhindadega, sealhulgas Panus Eesti Muusikasse. Kõige intiimsemad muusikalised hetked ongi aga need, kus Riho avab publikule oma hinge läbi kitarrimängu ja sumeda hääle üksinda laval musitseerides. Kauneimast keelest ja rahulikust meelest kantud kontserti oodatakse nautima kõiki muusikasõpru, kes hindavad kvaliteetaega ja soovivad end mahedas suveõhtus heade mõtetega laadida.

Piletihind eelmüügist: bit.ly/1OXtLgR

17 €, 15 € (pensionärid)
Lapsed 8-14 a (k.a) – 10€
Lapsed kuni 7 a (k.a) – tasuta

K, 12. AUGUST 2015 19:00

TÕNIS MÄGI / HETK

Soolokontsert

“Enamasti on hetked need, mis meelde jäävad. Vaid silmapilk, viiv, võib olla elus kõige olulisem mälestus. Nii võib hetk olla ajatu. Ja aeg ajatu.” Tõnis Mägi

Piletihind eelmüügist: bit.ly/1DQENZo

17 €, 15 € (pensionärid)
Lapsed 8-14 a (k.a) – 10€
Lapsed kuni 7 a (k.a) – tasuta

R, 14. AUGUST 2015 19:00

RANNAP JA MAARJA / TUULEKANDLE VIIS

Rein Rannapi parimad laulud

Kontsert “Tuulekandle viis” toob kuulajani imeilusa koosluse õrnast, aga samal ajal võimsast naisvokaalist ja jõulisest klaverimängust, mis moodustavad üheskoos lausa külmavärinaid tekitava terviku.

Maarja ja Rannap esitavad üheskoos parimaid palasid Rein Rannapi loomingust, mis on kindlasti tuttavad igaühele. Maarja ja Rein Rannapi muinasjutulise kooskõla mõistmiseks peab seda oma kõrvaga kuulama.

Piletihind eelmüügist: bit.ly/1EOfVW5

17 €, 15 € (pensionärid)
Lapsed 8-14 a (k.a) – 10€
Lapsed kuni 7 a (k.a) – tasuta

P, 16. AUGUST 2015 18:00

KOIT TOOME JA JORMA PUUSAAG / JAAK JOALA LAULUD

Kontsert Jaak Joala lauludest

Koit Toome – laul
Jorma Puusaag – kitarr

“Jaak Joala on muusikaliselt mind kõige rohkem mõjutanud,” on öelnud Koit Toome oma suurima muusikalise eeskuju ja õpetaja kohta. Koit on aastate jooksul korduvalt suurematel ja väiksematel lavadel Joala loomingut esitanud ning Eesti publik on alati need kontserdid väga soojalt vastu võtnud. Kahest akustilisest kontserdist on 2009. aastal salvestatud ka album “Sügav kummardus õpetajale”, mis poelettidelt kiiresti tühjaks osteti. See eriline muusikaline side, mis kahe laulja vahel on, kumab igast Koidu lauldud noodist ja öeldud tekstist tugevalt läbi ja puudutab kuulajate hinge sügavuti.

Kas sel suvel saab nautida suurmeister Joala loomingut Koit Toome esituses, kitarril toetamas andekas Jorma Puusaag. Akustilises võtmes aegumatud lood tulevad ettekandmisele kaunis Eestimaa paigas. Tule ja naudi vahetut emotsiooni ning ajatut nostalgilist muusikat Koit Toomega!

Piletihind eelmüügist: bit.ly/1bvdoFO

17 €, 15 € (pensionärid)
Lapsed 8-14 a (k.a) – 10€
Lapsed kuni 7 a (k.a) – tasuta

K, 26. AUGUST 2015 19:00

MARIA LISTRA, MARKO MATVERE / SUVEOOPER

Tõsimeelselt humoorikas kontserdikava

Ooper-Kvartett:

Mati Leibak – tšello
Kerstin Tomson – vioola
Eivin Toodo – viiul
Henno Soode – viiul

Marko Matvere ja Maria Listra tulevad taas! Koos antakse humoorikas ooperihõnguline kontsert. Kooslus professionaalsest keelpillikvartetist ja kahest armastatud solistist eelmistel jõuludel osutus nii menukaks, et suvise kavaga astutakse taaskord publiku ette.

Bariton Marko Matvere hääl ja huumorisoon moodustavad heliseva soprani Maria Listraga huvitava terviku, kus paladest lähtuvalt avaldub ka mõlema solisti lavaline ilmekus ja näitlejameisterlikkus. Kindlasti saab nii mõnigi tuntud pala ooperivõtmes ootamatu ja üllatava lahenduse. Kingi endale eriline klassikaline elamus ja tule naudi võrratut suveooperit!

Piletihind eelmüügist: bit.ly/1IcPUSE

17 €, 15 € (pensionärid)
Lapsed 8-14 a (k.a) – 10€
Lapsed kuni 7 a (k.a) – tasuta

***

Liitu üritusega Facebookis siin.

Tutvu Kõue mõisa kogu ürituste kalendriga siin.

Reserveeri laud Kõue mõisa restoranis Kaheksa Jalga siin.

Top 5 Recommended