blog

Postitas: aed vonkrahl - Blogi

Miks me teeme Elevenit


Võtame esimesed 6 kuud kokku küsimusega “Miks me Elevenit teeme?” Aga miks mitte? Nägime probleemi ja vaadates tänaseid lahendusi, teadsime, et siin saab midagi ära teha. Meil on juba ammu olnud tugev sisemine põlemine ja otsisime teemat, millele käed külge panna.

Kuidagi juhuslikult komistasime lihtsa ja igapäevase probleemi otsa – puudus koht, mis koondaks kokku kõik söögikohad üle Eestimaa ja mida oleks ka mugav kasutada. Tahtsime inimeste elu selles osas lihtsamaks teha, luues midagi ägedat ning läheneda sellele omal moel ja isikupäraga. Nendest ideedest saigi alguse Eleven. Mina ja Sven ehitame Elevenit ülesse just selliselt, kuidas me ise infot netist otsime ja mida me leida tahame. Meie ise oleme ju kasutajad. Vaadates mingil hetkel ringi, siis teist sellist terviklahendust me ei leidnud. Valikud olid piiratud, leitav info oli poolik, aegunud ja killustunud. Uus ja parem lahendus ei peaks olema ainult Tallinna põhine, kaardil peaksid olema ka KolkjaKuressaarePärnuKarksi-NuiaKalana ja Rakvere. Kui täna on Eestis kokku 1300 söögikohta siis neist üle 500 on juba Elevenis olemas.

“Meie eesmärk on tuua kokku kõik see info, millest täna suurem osa kaob Facebooki algoritmide taha ära, millest midagi on leitav erinevates portaalides ning osa laiali Google otsingutulemustes.”

Nii irooniline kui see ka pole, on täna kõik restoranid ja kohvikud üleval Facebookis. Kuid Facebook ei ole loodud söögikohtade otsimiseks. Facebook on küll hea koht mingil tasemel kliendiga kontakti loomiseks või saamiseks. Kuid täna paraku seda kontakti loomist sellisel kujul ei toimu. Pigem toimub seal kasutajate uudisvoogu vahele trügimine ja restorani sealt ammugi otsimas ei käida (kui just mõni sponsored silma ei jää). Facebookist loe pikemalt siin: “Facebook lajatab valusalt vastu näppe”. Postitus sai kajastust ka Delfi ja Postimehe E24 veergudel.

Meie eesmärk on luua kasutajapõhist väärtust – inimesel on olemas üks keskkond, kust ta leiab kogu vajaliku info, mis puudutab söögikohti Eestis. Üks keskkond, kindlas niššis… see annab niivõrd palju rohkem, kui Google ja Facebook seda täna suudavad. Kasutajana on sul ka omad ootused sellele keskkonnale ja ootused leitavale infole. Üheltpoolt täidab seda otsing, mis võimaldab lihtsalt ja mugavalt sorteerida, filtreerida. Usume, et oleme selles osas suutnud ehitada kasutajast lähtuva liidese. Mugav peab olema otsida kohti ka erinevate märksõnade alusel, mis oli üks meie mõtetest – sushi, sobib peredele, pizza, terrass, mängunurk, sobib taimetoitlastele, eesti köök jne. Lisaks leiame, et pilt ja videod räägivad söögikohast väga palju, sellepärast käime ise alati kaameratega kõike ülesse võtmas. Pilt on Eleven’is iga kohviku/restorani kõige tähtsam väärtus. See kannab esimest emotsiooni kasutajale. Pildi kvaliteedi põhjal hindab kasutaja, palju ja kas söögikoht ise oma kohast lugu peab. Oleme sama joont hoidmas ka Instagramis ja Facebookis. Pilt peab olema ilus, siin kompromisse teha ei saa.

Igal lehel on oma roll, midagi ei ole juhuslikku. Valikut aitab lihtsustada Soovitused ja TOP. Meie eesmärk on tuua kokku kõik see info, millest täna suurem osa kaob Facebooki algoritmide taha ära, millest midagi on leitav erinevates portaalides ning osa laiali Google otsingutulemustes. Elevenisse ei tulda sõprade pilte laikima, uudiseid lugema ega naljavideosid vaatama. Elevenit külastatakse põhjusega ja põhjuseks on leida hubane kohvik, hea restoran, lõunaks päevapakkumine või õhtuks üritus… Minge ja proovige korra Google abil omale tänaseks sobiv söögikoht leida. See on fckng peavalu! Klassikaline otsustusmudel inimese peas on valik 3-4 koha vahel, mida pidevalt külastatakse, see aga ei jäta ruumi uuteks avastusteks.

“Me oleme täna valmis teinud lehe, mis on läbinud kõik katsed kasutajate ja kohtade seas, seda näitab ka viimase kolme kuu 179 076 vaatamist.”

Miks me siis teeme Elevenit? See on see väärtus, mida me suudame inimestele luua. Väärtus, kus kasutaja leiab vajaliku ja sobiva info, mida ta otsib. See tunne, et suudame luua midagi kasulikku ja ägedat, mida on mugav kasutada ning mis teeb söögikoha otsimise, leidmise ja valimise lihtsamaks. Oleme ehitanud selle kasutajast lähtuvalt ning me usume, et teeme õiget asja õigesti. Vägev on anda oma panus Eesti restoranikulutuuri edendamisse viies kokku inimese ja restorani. 

Kas sa ise oled mõelnud oma why peale? Mitte kuidas ja kellele, aga miks?
Lülita end hetkeks välja, vaata ära Simon Sinek’i TED Talk ja mõtle miks sina oma asja teed. Mis on sinu why?

Tänud kõigile, te olete coolid :)
Paugutage mulli ja vinget vana lõppu!

Teet & Sven