blog

Teeristi Villa Kohvik

Teeristi Villa Kohvik-3

Haapsalu linna peatänav ja linn kubiseb kohvikutest. Neid on seal külg külje kõrval terve hulk, aga üks pärl on linnast 35 km kaugusel keset tühermaad ja kesasid. Jah, Läänemaal kesade vahel peitub kohvik, mida veab üks armas Kerlin. Ma ei teadnud siiani ühtegi jahinaisest kohvikupidajat, aga Kerlin just seda on. Kerlin käib ise metsas, ajab jälgi ja peab ajujahti – naine, kes midagi ei karda, on väärt naine.

Teeristi Villa kohvik on mitmekesise miljööga. Aknalaudadelt võib leida maailmasõdade aegseid kiivreid kõrvuti tuletõrjujate omadega. Nurgas konutab klaver. Seinal ripuvad kitarrid, mida kasutatid KÜÜ videos. Lastenurk ja päikseline terrass. Kokku moodustab see ühtse terviku.

Kerlin on juba pikemat aega fännanud söögitegemist, kokkamist ja küpsetamist. Menüü on üles ehitatud lihtsalt – pole vaja saja asja vahel valida, välja on toodud kõige parem. Eelroogadest leiab nii rannakarpe (7,90€) kui ka veiseliha tartari (7,50€). Kohviku köök ei esinda mingit kindlat regiooni, vaid peegeldab koka olemust ja eelistusi. Näiteks on Kerlin teinud menüüsse ainult ühe supi. Taipärast kanasuppi (4,90€) kutsub ta ise sooja suve igatsuseks, sest tuliselt vürtsikas supp lööb seest suviselt soojaks ka kõige vihmasema päeva. Neid päevi tundub see aasta rohkem olevat kui tavaliselt.

Veiseliha tartar (7,50€) on kapparite, sibula ja hapukurgiga serveeritud lihamägi, mille otsas muna. Vürtsikalt maitsestatud tartar on suus sulav. Kindlasti soovitan kõigile, kes veiseliha tartari armastavad!

Kerlin vähe taldrikule ei pane ja ülemääraselt ei triibuta – sõõm värsket õhku. Vahel pole triibutada vaja. Soe värske kartuli salat kuumsuitsulõhega (6,50€) kõlab, näeb välja, lõhnab ja maitseb imehea.

Kohviku, pere ja küpsetamiste kõrvalt on Kerlinil jäänud aega kirjutada ka raamat. Ulukilihast. Kuna ta on ise jahinaine, on see raamat valminud just õiges kohas. Sügisel, kui jahihooaeg lahti läheb, jõuab saak ka Teeristi Villa Kohviku menüüsse. Jääme põnevusega ootama!

Kerlini tegemistega saad tutvuda tema blogis: cakesbykerlin.wordpress.com

Otsides kohale unikaalset kontseptsiooni, siis ülemäära hulluks pole vaja sellega minna. Selle tagaajamine võib varjutada eheduse. Teeristi Villa kohvikul pole tohutut kontseptsiooni ja polegi vaja, sest köögist kiirgab kirge. Kirjuta Teeristi Villa kohviku elamusest siin.

Selliseid uusi pärleid meeldib meil teile välja tuua. Kui märkate ka ise kuskil mõnda cooli kohta, millest võiksime pikemalt rääkida, siis andke märku teet@eleven.ee.

Ehedaid elamusi,
Teet